SESLİ NOTLAR YOUTUBE İÇİN ÖN HAZIRLIK OLABİLİR Mİ?

sesli-notlar-youtube-icin-on-hazirlik-olabilir-mi

Bir süredir, yolda yürürken aklıma gelenleri sesli notlara kaydetmeye başladım. Birçok fikir ve düşünce yanımda kalem kağıt yokken, yolda yürürken ya da olur olmadık yerlerde geliyor. En çokta yürüyüş yaparken. Bu anlamda sesli notlar hayatımı inanılmaz kolaylaştırdı desem abartmış olmam.
Üstelik bunu yapmaya başladığımdan beri yürüyüşlerim daha keyifli geçiyor.
Yürürken kendimi daha rahat hissediyorum. Sanki yanımda bir arkadaşım varmış gibi ya da evcil hayvanımı gezdiriyormuş gibi. :) 

Peki sesli notun çıkış hikayesi ne?


 Web sitem için sohbet yapacağım zaman eğer yüz yüze görüşüyorsam konuşmaları ses kaydı alıp sonrasında yazıya döküyorum. Bu süreçte şunu gördüm; yazılı notları aktarırken zorlandığımı ama sesli notları aktarırken daha kolay ayıklayabildiğimi. 
Normal şartlarda not alarak, düşüncelerini yazarak aktaran ben için sesli not kullanmak garip geldi. Hatta ilk etapta nasıl cümle kuracağımı bile bilemedim. İlk konuşmalarım fiyaskoyken ilerleyen dakikalarda çoktan alışmıştım. Halen daha not almayı seviyorum ancak bir platform ya da kendi dijital günlüğünüz için içerik üretiyorsanız sesli not güzel bir seçenek. + İç dökmek içinde. :) 

👀👉Bu sesli notlar, çekmeyi düşündüğüm ancak kameranın karşısına geçip konuşmaktan çekindiğim için ertelediğim  youtube videoları için bir ısınma turu olabilir belki ne dersiniz? 


Okuduğunuz için teşekkürler, sevgiler Simya!❤4 yorum

 1. Yalnız çok mantıklıymış :)

  YanıtlaSil
 2. Aslında çok güzelmiş:) Sen diyene kadar hiç aklıma gelmemişti, genelde ben de hemen deftere yazarım ama bazen unutuyorum:) Youtube kanalında bence çok güzel yaparsın:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım Kitap Keşfi :)) <3

   Sil