Kendime Meydan Okuyorum: Julie Powell'ın Julie & Julia Projesinin Simyaca VersiyonuTekrar tekrar izlemekten asla sıkılmadığım ve her sahnesini aynı keyifle, ilgiliyle izlemeye devam ettiğim Julie ve Julia filmi resmen hayatıma yön veriyor. Bu filmi çok izlememe rağmen gözden kaçırdığım bir cümle son izleyişimde gözüme çarptı. 

Julie Powell'ın blog açmadan önce söyledikleri tam olarak beni anlatıyordu. Julie, başladığı şeyleri hep yarım bırakan ve asla sonunu getiremeyen aynı zamanda dikkat eksiliği de olan birisi. Ben de tam olarak böyleyim. Büyük hevesle başlayıp asla sonunu getirmiyorum. Sonra sinirlenip bir sürü bahaneler sıralıyorum. 
Bu sefer öyle olmayacak bu sefer yapacağım ve günün sonunda kendimi tebrik edeceğim!

Julie Powell'ın Julie/Julia project isimli bloğuna yerleştirdiği sayaç gibi bir sayaç ayarladım. 
Kendime, tıpkı onun yaptığı gibi tam 1 yıl veriyorum. 

365 gün! 

365 gün boyunca elimdeki yemek kitaplarında, dergilerinde ve sosyal mecralarda gördüğüm tariflerin vegan versiyonlarını yaptığım bir yolculuğa çıkıyorum. Her gün bir tarif bir deneyim. Bu deneyimleri de aksatmadan instagram ve blog sayfalarımda paylaşacağım. Bu bazen basit bir tarif bazen de beni terletecek bir tarif olabilir. 

Yemek yemeyi, yapmayı seviyorum sevmesine ancak itiraf edeyim bir sorumluluğun altına giriyor olmak beni korkutuyor.

Julie Powell'ı harekete geçiren ve ona ilham olan Julia Child idi. Bana ilham olansa kendisi. :) Aynı zamanda fotoğrafta yer alan çok sevdiğim figüre Julie ve Julia isminden ilham alarak çokta yaratıcı olmayan bir isim koymak istiyorum.  Juju ❤
Bana bol şans!

Not: Filmle ilgili ayrıca bir yazı yazacağımdan buraya ekleme yapmadım. :) 
Sevgiler, Simya

6 yorum

 1. işte sen!
  buraları bırakma , hep kal.
  heyecanla bekliyorum yolculuğunu ^^

  YanıtlaSil
 2. Senin önerinle izledim ve çok sevdim filmi:))) Hatta filmdeki kızı sana benzettim, psikolojik olarak öyle hissetmiş olabilirim ama benziyor bence:)))
  Kızın hiç pes etmemesini çok sevdim, ne olursa olsun devam etti:) Yemek kitaplarına baktım bu arada Türkçe olarak bulamadım, yabancı dilde var Amazon sitesinde ama fiyatları oldukça yüksek:(
  Yemek yapmayı ben de çok seviyorum, gerçi yemek yemeyi de çok seviyorum:))) Yemek yerken mutlu olduğumu fazlasıyla hissediyorum ve bazen de abartıyorum:)))
  Juju ismini de çok sevdim:))) Asla pes etme, senin çok daha iyi yapacağına eminim:) Sadece içindeki o tatlı isteği kaybetme yeter:))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım Kitap Keşfi'm çok teşekkür ederim filmi beğenmene çok sevindim :))) Hem Amy Adams'ı hem karakteri çok sevdiğimden olsa gerek kızı bana benzetmene ayrıca mutlu oldum ve de Juju ismini sevmene :))
   Ve evet maalesef kitapların fiyatları çok fazla. Tekrar çok teşekkür ederim :)))

   Sil
 3. Filmi daha önceden izlemiştim. Güzel filmdi. İşin içinde blog olunca güzel olmama şansı yok tabi :) Sayaç akıyor, süre başladı ve başarılar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi? :)) Ben de öyle düşünüyorum. Çok teşekkür ederim :)

   Sil